Висловлювання видатних людей

Правила дискусії

 Чітко визначте свою точку зору й аргументи до неї.

  1. Вступаючи у дискусію, не починайте її з тих питань, за якими ваша думка не збігається з думкою вашого опонента.
  2. Використайте метод Сократа, який полягає у тому, що свою думку ви ділите на маленькі частинки, і кожну пропонуєте у формі запитання.
  3. Аргументи не слід пропонувати у низхідному порядку, краще розпочинати з більш сильних доведень і такими ж сильними завершувати.
  4. Пам’ятайте дію психологічного закону роботи пам’яті, запропонованого Г.Еббінгаузом, на якому побудовано «правило рамки»: найбільше запам’ято­вуються початок і кінець виступу.
  5. Уникайте категоричності, особливо якщо ви заперечуєте.
  6. Умійте почути та зрозуміти опонента.
  7. Не переривайте свого співрозмовника.
  8. Волійте не перемогти, а знайти істину.
  9. Майте мужність визнати свою неправоту, критично обговорюючи запитання.

 Висловлювання видатних людей про образ

Дон Кіхота

М.Пришвін: «Мало того, что над Дон Кихотом добродушно смеялись: Дон Кихотом некоторые даже бранились. И все-таки, несмотря ни на смех, ни на брань, этот герой человечества, неудачник из всех неудачников, не обозлился на чело­вечество и тем самым сохранил свое право на дружбу; мы дружим с Дон Кихотом до сих пор, и так будет всегда».

Г.Гейне: «Перо генія завжди більше за самого генія, воно завжди сягає набагато далі,  ніж  це було  передбачено  в  його задумах,  обумовлених епохою, і Сервантес, сам того не усвідомлюючи, написав найяскравішу сатиру на людсь­ку захопленість».

І.Тургенєв: «Жить для себя, заботиться о себе Дон Кихот почел бы постыд­ным. Он весь живет вне себя, для других, для своих братьев, для истребления зла, для противодействия враждебным человечеству силам…».

Ф.Достоєвський: «Во всем мире нет глубже и сильнее этого сочинения. Это пока последнее и глубочайшее слово человеческой мысли…».

Стендаль: «Відкриття цієї книги, можливо, найважливіша подія в моєму житті».

В.Гюґо: «За сміхом Сервантеса криються сльози».

Гегель: «У Дон Кіхоті висміюється ідея лицарства у своєму найвищому значенні».

І.Еренбург: «Декорації застаріли, костюми вийшли з моди, змінилася мораль. Але серце Дон Кіхота й кмітливість простодушного Санчо Панси не полиняли від часу».